Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

پایه دوازدهم

صفحه اول > پایه دوازدهم

هجده سالگی یعنی آغاز باشکوه دوره جوانی شروع چالاکی‌ها و پویایی‌های یک جوان سرزنده و با نشاط که برای اصلاح و بهتر کردن جامعه خود، کمر همّت بسته است. هجده سالگی سنّ استفاده طلایی از فرصت‌هاست، موقعیت‌هایی که کوتاه و گذرا هستند ولی با هنرمندی یک هجده ساله، خیر و برکتی همیشگی پیدا می‌کنند. برای این منظور یک هجده ساله … – کارهای خوب ماندگار را با مراجعه به عقل و وحی شناخته و نسبت به انجام دادن آن در زندگی، اهتمام دارد. – کارهای خوبش را با تمامی خوبی‌ها هماهنگ کرده و با انجام دادن هر خوبی، فرصت انجام دادن بدی‌ها را تنگ‌تر و محدودتر می‌کند. – کارهای خوب را به صورت جمعی انجام داده و دیگران را در انجام دادن این کارها مشارکت می‌دهد. – خوبی‌ها را آنقدر زیبا و دوست‌داشتنی انجام می‌دهد که همه را به سمت انجام دادن خوبی‌ها سوق می‌دهد. – برای انجام دادن خوبی‌ها و جریان‌سازی آن در جامعه، جمع درست می‌کند. کتاب حاضر با بهره‌گیری از سوره مبارکه ملک به تبیین مهارت‌های هجده سالگی پرداخته و آن را در قالب ده درس ارائه داده است. در هر درس علاوه بر تبیین سوره و مهارت‌های ذکر شده در آن، به بیان مهارت‌های عملی و جمعی در راستای تحقق این مهارت‌ها پراخته شده است.
باتوجه به ویرایش جدید کتابهای دبیرستان و تغییرات آنها نسبت به نسخه قبل, بزرگواران برای تهیه کتابها لطفا از طریق انتشارات قرآن و اهل بیت نبوت یا نام افزار موبایلی طاقچه (برای تهیه نسخه الکترونیک) اقدام فرمایند.
ترویج طرح فهم قرآن در دبیرستان در سطح کشور، جز با یاری معلمان و مربیان و مدیرانی که مجاهدانه در خط مقدم تعلیم و تربیت هستند، ممکن نخواهد بود. محتوای ارسالی شما می تواند بازخوردتان در خصوص قسمت های مختلف طرح درس ها، ارائه اصلاحات یا پیشنهادات، ارائه ایده ها و طرح درس های جایگزین یا مکمل و همچنین ارائه محتواهای چندرسانه ای (فیلم و صوت و متن) باشد که به آموزش بهتر و فراگیرتر این محتوا کمک می کند. هر یک از این طرح درسها دارای فعالیتهای متععدی است، چنانکه گزارش این فعالیت و یا آثار تولید شده توسط دانش آموزان را ارسال کنید با نام خودتان و یا مجموعه تان در سایت قرار گرفته و به دیگران جهت استفاده معرفی میشود.